KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003080
*
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 20:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 10:33:55
1
450 kr
31/5 07:51:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 10:33:55 | 1 | 450 kr |
31/5 07:51:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30